© 2022 HASGÜL ÖZLÜ. Designed By hasgül

ortaklık veya üzerinize şirket açılışını engelleme

Bilginiz haricinde üzerinize şirket açılışı veya ortaklık yapılmasını engellemek için aşağıdaki link üzerinden giriş yaparak kısıtlama getirebilirisiniz.

Ticaret Bakanlığı - Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS) (turkiye.gov.tr)

Sistem yöneticisi nedir ? Kimdir ?

SİSTEM YÖNETİCİSİ NEDİR ?

Takım elbise giymekten kaçınır fakat bazen zorunluluktan giymek zorundadır çünkü, işi gereği her an tozlanmış bir sistem odasına girip yerlerde kablo toparlamak gibi işlere girişebilir. Senelerdir ofiste kapağı açılmamış bir cihazı, acil olarak tozlar içinde yerinden çıkartması gerekebilir. Ya da 72 saat boyunca uyumadan bir sistem göçünün başında beklemesi işinin gereğidir.

Altında çalışan bir ekibi genelde yoktur. Varsa çok şanslıdır, en azından yazın 5 gün tatile gidebilir.

Şirketinizde üstü başı toz içinde saçı sakalı birbirine girmiş, gecelerdir sabahlamış bu iş arkadaşınız ile karşılaştığınızda onun bir yönetici pozisyonundan hayli uzakta olduğunu düşünmeniz bu açıdan hayli normaldir.

test

İçtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa o kişiden helallik almanız gerekiyor

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Canbulat, 'İçtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa o kişiden helallik almanız gerekiyor' dedi.

Kamuya açık bir alanda sigara içenleri üzecek açıklama Diyanet'ten geldi. Çünkü Diyanet'e göre; içtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa o kişiden helallik almanız gerekiyor.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Canbulat'a Sigara kul hakkına girer mi?konuyla ilgili, "Binlerce kişinin yanında sigara içen birini düşünün, o kişi bu insanlarla tek tek helalleşmeli. Çünkü dumanıyla onlara zarar vermiş oluyor" dedi.

Canbulat, "Ben sigara içerek kendime zarar verdiğim için tövbe istiğfar etmeliyim ama siz zarar veriyorsam ikinci bir boyut ortaya çıkıyor. Bu da kul hakkına girer. Bu durumda ben ahirette sorumlu olurum. Mutlaka sizinle helalleşmem gerekiyor" dedi.
HABERTÜRK